תפסיק לפחד! על כל צעד שלך אלוקים יעשה שני צעדים לקראתך.

נפלת? זה קורה לכולם!! מספיק עם הפחד... פשוט מתקדמים! מאמר חובה בנושא חזרה בתשובה ואמונה!

משה ויטמן

"רוצה להתחיל אבל מפחד שלא אחזיק מעמד"

 

חייבים התחזקות!

"תשמע, האמת שאני כבר ממש רוצה להתחיל במשהו, אתה יודע – איזה צעד קטן של מצווה, מעשה טוב, משהו לכיוונו של אלוקים, אבל מה? רק מלחשוב על האפשרות שלא אחזיק מעמד אני נתקף בפחד, איך אני יכול להתחיל כך"?

"חבר, הנפילות שאתה כל כך מפחד מהן, צריכות להיות בשבילך דווקא עידוד! כן. אם תבין את משמעותן של נפילות ביהדות, תבין שגם אם נפלת, לא נכשלת! וזה בסוף יביא אותך להתחזקות  איך זה"? קרא:

כך אלוקים ברא אותנו

האמת צריכה להיות גלויה: לא צריך להיות פרנואיד כדי לחשוש מנפילות או ירידות בכל מה שקשור להתקדמות ביהדות, אין אדם המנסה להתקדם במשהו – בשלב ביהדות בו הוא אוחז, שאינו למוד נפילות. מדוע? מסיבה בסיסית מאוד: גם אם אנחנו באמת רוצים להתקרב או להתקדם וגם אם יש לנו תכנית ברורה איך לעשות זאת ומעשה או תחום מסוים שאנו מרגישים חשק פנימי לבצעו, יש מישהו מהצד השני שיעשה הכול כדי להפיל אותנו. מישהו שאלוקים ברא במטרה לעשות זאת, מתוך תכנון מוקדם 'לאתגר' אותנו גם אם זה כרוך בנפילות:היצר הרע/השטן/כוחות החומר או בכל שם אחר שנקרא לחלק המושך אותנו לכיוון השני.

לנפילות יש מטרה. חשובה מאוד!

ברור לנו כי אלוקים שמאוד שמח בכל התקדמות שלנו לכיוונו, לא תכנן את האתגרים והנפילות כדי שניפול ונתרחק, אלא דווקא להיפך: הנפילות נועדו כדי לקדם אותנו. איך התרחקות גורמת להתקדמות? איך נפילה גורמת לעליה? משום שנפילות, מעידות והתרחקויות דורשות מאיתנו להתאמץ יותר כדי להתקדם, אנו נאלצים לבנות את עצמנו ואת יהדותנו ברמה איכותית יותר ומושקעת מצידנו תשומת לב פנימית גבוהה יותר וזו המטרה: אל תקיים מצוות 'סתם', תעשה זאת עם בניה אישית, עבודה והתקדמות צעד אחר צעד.

כולם נופלים והמשימה היא: לקום

אתה ניצב רגע לפני הצעד הראשון ואתה חושש מליפול, רועד שלא לעמוד במה שהתחלת, שיתגלעו בפניך קשיים שלא תכננת, ואתה צודק: הם יגיעו ואולי אתה גם תמעד. אבל זכור: בשונה מכל תחום אחר המוכר לך, ביהדות גם אם נפלת, זה לא אומר שנכשלת. אתה תיפול ואז תהיה לך משימה חדשה: לקום ולהתרומם מחדש. משימה "ששווה" להתחיל וליפול רק בשביל להגיע אליה… לא שיש נוסחה אחידה איך לקום, בדיוק כמו שאין נוסחה איך להתחיל, אבל אתה, בכוחות שלך, תמצא בתוכך את האנרגיות כדי להתקדם שוב והפעם בצורה בנויה יותר, שווה יותר שתחזיק מעמד יותר. זכור: ההתרוממות שאחר כל נפילה היא עמידה יותר ושווה יותר!

אין מה לחשוש מנפילות

כדאי גם להפנים נקודה משמעותית נוספת: כשאתה מתחיל, אתה אמנם בונה רק על הכוחות שלך וחושב רק על ההתמודדות שלך, אבל הרשה לנו לחדש לך שהמציאות ממש אינה כך: על כל צעד שאתה תעשה, אלוקים יעשה שני צעדים לקראתך. על כל רצון שאתה תגלה, אלוקים יקרב אותך ביד אוהבת. עזרת שמיים ייחודית תאפשר לך הרבה יותר מיכולותיך, אתה תפתח פתח צר כחודו של מחט והוא יפתח לך פתח כפתחו של אולם. זה מובטח בתורה וגם אצלך זה יתקיים. אתה מוזמן להיווכח בעצמך!

וכמובן: מוקד המיוחד של רב האינטרנט פתוח לשירותך בשיחת חינם 1-800-20-18-19
או לייעוץ אישי/התחזקות מאת הרב שמעון וייס 052-7636278 או להרב אהרון 050-4141386 בכל נושא, מטרה או התלבטות. בהצלחה!

קראתם? נהנתם? נשמח מאוד אם תשאירו לנו תגובה :)

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם.