זהו. נגמר לי הכח

צפו בסרטון מיליונים כבר צפו בו ומדברים עליו, ותלמדו ממנו שיעור לחיים ^ גם כשהכל נראה אבוד, אל לנו לאבד את הרצון להילחם על מה שחשוב לנו.

זהו. נגמר לי הכח

אוהד אטינגר

קבלו את האיגואנה המדהימה
עשרות נחשים רודפים אחריה. היא נמלטת מנחש אחד בזמן שנחשים אחרים מאגפים אותה מהצדדים, מזנקים לעברה מן המארב. היא מזגזגת ביניהם, מתחמקת פעם אחר פעם אבל זה לא עוזר לה. נחש ארוך ומתפתל מזנק עליה מבין הסלעים ולוכד אותה. הוא נכרך סביבה וחבריו נחלצים לעזרתו. יחד הם מנסים למחוץ אותה למוות כדי שיוכלו לאחר מכן להפוך אותה לארוחה דשנה ומשביעה.
אבל היא לא מוותרת. בכוחותיה האחרונים היא בועטת ודוחפת, דוחקת וזוחלת, עד שהיא מצליחה לחמוק ממלכודת המוות וממשיכה להימלט. הנחשים גם הם לא מוותרים, הם ממשיכים לרדוף אחריה אבל היא מנצלת את החורים שבין הסלעים, ובעודה מזנקת בשארית כוחותיה מעל הנקיקים, נופלים הנחשים בזה אחר זה ונאלצים להסיר אותה מהתפריט של הארוחה המתוכננת.

גם אנחנו כך, זכרו שאף פעם לא אבוד, תלחמו!!! תלחמו!!!
ובסוף תצליחו, אל תתנו ליצר הרע להכניע אותכם, חפשו כל פירצה, גם כשהכל נראה אבוד, ובסוף הישועה תגיע

דמיינו לעצמכם בחור צעיר שמגלה את אור היהדות. זה מתחיל בשיעור תורה קליל פעם בשבוע, ממשיך בהתעניינות גוברת בפרטי ההלכות הנוגעות לחיי היומיום, ולאט לאט מתחילים להופיע סימנים חיצוניים: הליכה לבית הכנסת לתפילת מנחה וערבית, הנחת תפילין מדי בוקר, אמירת קריאת שמע וברכת המזון ועוד.
ההורים לא מתלהבים. האחים והאחיות אפילו קצת מזלזלים. החברים מתחילים להתרחק, או גרוע יותר להטיף לו נגד אורח החיים החדש שהוא בחר לעצמו. בבית הספר זה כבר הופך לסיוט, הגברתנים של הכתה מתחילים להציק קצת, ובתווך עומד לו בחור צעיר ובודד שאינו יודע כיצד להתמודד עם כל הקשיים מולם הוא מתמודד.
אבל יש חלק קשה עוד יותר מההתמודדות החברתית. זהו החלק של מלחמת היצר. יושב לו הבחור בליל שבת, כולם יושבים מול הטלוויזיה, צופים בסרט אקשן סוחף. בחוץ ממתינים לו פיתויים גדולים עוד יותר, ומול כל אלו הוא צריך להיאבק, להילחם, לנהל ויכוחים ועימותים פנימיים.
כבר אין לו כח. הוא מרגיש שעוד רגע קט הוא נכנע ליצר הרע ולשליחיו הרבים, שאינם יודעים אפילו שהם עובדים בשירותו של היצר הרע.
זהו. נגמר לו הכח. הוא מתכוון לרדת על הברכיים, להרכין ראש בבושה ולהודות בכישלונו.

הדברים נכונים הרבה יותר במאבק שלנו מול היצר הרע. הקדוש ברוך הוא, שברא אותנו ושלח את היצר הרע כדי לנסות אותנו, הבטיח לנו שאם אנחנו נאבק מספיק חזק, הוא תמיד יבוא לעזרתנו ויסייע לנו לנצח במלחמה.
יש לך מאבק עם היצר הרע, הוא חונק אותך, ונראה שאין מוצא?
אתה מרגיש אבוד?

זכור שאף פעם לא אבוד, תלחמו!!! תלחמו!!!
ובסוף תצליחו, אל תתנו ליצר הרע להכניע אותכם, חפשו כל פירצה, גם כשהכל נראה אבוד, ובסוף הישועה תגיע

תגובות:

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) says:

    זה פשוט אמת!
    אבל זה לא פשוט זה יקר בלי סוף

קראתם? נהנתם? נשמח מאוד אם תשאירו לנו תגובה :)

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם.