בזכות הישיבה

הרב הפוסק של רבנות ירושלים והמועצה הדתית, הרב אליהו שלזינגר, בראיון מיוחד ל'טוב-טוב':

"עבורי תקופת הלימוד בישיבה התאפיינה בכך שהאווירה הייתה סביב השהות במחיצתם של גדולי ישראל, ראשי הישיבה. השהות במחיצתם של אנשים כה גדולים אשר הייתה ועודנה מעוררת השראה עבורי. בזכות התקופה הזו חדרה לעצמותי התחושה שיש להידבק בגדולי ישראל ולשמוע את דעתם, דבר מאז עזבתי את הישיבה עד היום, אני מקפיד לעשות", מספר ל'אחינו' רבה של שכונת גילה, הרב אליהו שלזינגר אשר כל ענייניה ההלכתיים של הרבנות והעיר ירושלים נפסקים על פיו.

"להסתופף בצילם של ענקים כאלו, זהו דבר שלא יישכח. היה אפשר לראות וללמוד מהם מהו עמל התורה, איך הולכים בדרכי התורה, מהו מוסר ועוד דברים רבים המלווים אותי מאז ועד עתה".

"זכור לי שכאשר התחתנתי הרב שך זצ"ל סידר את החופה שלי. החופה התאחרה קצת ואני כחתן, חשתי לא בנוח שתלמיד חכם כמו הרב שך נאלץ להמתין עד לתחילת החופה. הרב שך, בחושיו החדים, שם לב לכך, ניגש אלי ואמר לי "אל תהיה מתוח, זה בסדר". כך במשפט קצר הוא הרגיע אותי. זוהי דוגמא קטנה למידותיהם של הרבנים הגאונים שזכיתי ללמוד מהם".

"בישיבה הפכתי ל'בן תורה' ממש, כך שלא משנה שעברו מאז תקופת לימודי בישיבה עשרות שנים ולא משנה שאני מכהן כרב בשכונה לא דתית הרבה שנים, בכל זאת נשארתי בן תורה כל חיי. זהו הדבר החשוב ביותר לדעתי, להיות 'בן תורה' זה הדבר שמאפשר להחזיק מעמד בכל מקום ובכל מצב".

רוצה לדבר עם מישהו על הישיבה או על כל דבר אחר ביהדות?

הרב אהרון מחכה לך בטלפון שמספרו 050-4141386 אפשר גם לרב שמעון 052-7636278 או לשיחת חינם ב 1800-20-18-19

וכמובן תוכל לפנות לרב של האינטרנט כאן באתר… לחץ כאן!

קראתם? נהנתם? נשמח מאוד אם תשאירו לנו תגובה :)

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם.